HABERLERAkdeniz’den yerel esnaf çağrısı

Akdeniz’den yerel esnaf çağrısı

12-09-2023 92-A+

Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanımız Yılmaz Akdeniz, kırtasiye alışverişi yapacak ailelere seslenerek alışverişlerini yerel esnaftan yapmalarını talep etti.

Bartın MESO Başkanımız Yılmaz Akdeniz yaptığı çağrıda Bartın halkına şöyle seslendi, “Bartın’da öğrenci velilerinin okul alışverişi telaşı başladı. Tüm vatandaşların okul alışverişini yerli esnaftan yapması hususu önem arz etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023-2024 eğitim öğretim yılının 11 Eylül’de başlayacağını duyurmasının ardından velileri okul alışverişi heyecanı sardı. Yeni eğitim ve öğretim sezonu öncesi okul alışverişi yapmaya hazırlanan öğrenci velilerin ve vatandaşların alışverişlerini yerli esnaftan yapmaları önem arz etmektedir. Kırtasiye malzemesinin sağlığa uygun ve kaliteli olması gerekmekte olup, kırtasiye malzemelerinin kaliteli ve hijyen olması çocuklarımız için çok önemli. Alışverişlerimizi her türlü denetimleri yapılan esnaf ve sanatkârlarımızdan yapmalıyız.

Yerel ekonominin canlı kalması hepimiz için çok önemli

Bartın’da her sokakta bulunan ve her ürünü satan zincir marketlerin kırtasiye ürünlerine de satılmaktadır, kırtasiye alışverişi için esnafımız var. Okul kıyafetleri, çanta, ayakkabı ve kırtasiye malzemeleri okul alışverişlerinin olmazsa olmazı. Bu dönemde tüm okul alışverişi ihtiyaçlarımızı, yerli esnaftan yapalım. Yerli esnaftan yapacağımız okul alışverişiyle esnaflarımıza bir nebze olsun destek olalım. Vatandaşların, okul alışverişi yaparken cebine göre hesap yapması kadar doğal bir şey yok. Ancak, alışveriş konusunda ilimiz halkına destek olmamız, yerel ekonominin canlı kalması tüm Bartın için çok önemli. Öğrencilerin sürekli kullanacağı okul malzemelerinin kaliteli ve sağlıklı olmasına her zamankinden daha çok dikkat etmeliyiz. En güvenilir malzemeler mahallemizin yerel esnafında bulunur. Alınacak kırtasiye malzemelerinin içeriğine çok dikkat edilmeli. Gerektiğinde hesap sorabileceğimiz, güvendiğimiz, tanıdığımız, nazımızın geçtiği mahalle esnafımızdan alışveriş yapılmalıyız. Böylece, hem çocuklarımızın sağlığını hem de mahalle kültürümüzü korumuş oluruz.”