HABERLERBartın Valimiz sayın Arslan, Ahilik Haftamızı kutladı

Bartın Valimiz sayın Arslan, Ahilik Haftamızı kutladı

20-09-2023 147-A+

Ahilik Haftası münasebetiyle Valilik 15 Temmuz Şehitleri Toplantı Salonunda Şed Kuşanma programı gerçekleştirildi. Gerçekleşen programa Ahilik İl Komitesi, Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Madeni Eşya Sanatkarları Odası Başkanımız Yılmaz Akdeniz, Bartın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyemiz Terziler Odası Başkanı Hulusi Kaymakçı ve Birliğimize bağlı Oda Başkanlarından Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, Kahveciler ve Şerbetçiler Odası Başkanı Ayhan Tepe, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Özcan Uzun, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cemal Zeybek, Marangozlar Odası Başkanı Yaşar Bakkal, Amasra Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Coşkun Yüksel, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Kadir Akal, Madeni Eşya Sanatkatlar Odası Başkan Vekili İsmet Kızıldağ katıldı.

Sayın Valimiz Dr. Nurtaç Arslan, Ahilik kültürünün önemine dikkat çekerek ahilik geleneğini, kültürünü yaşatan tüm esnaf ve zanaatkârlarımızın Ahilik Haftasını kutladı.

Şed kuşatma töreninin ardından “İlin Ahisi” Ahmet Ayhan, “İlin Kalfası” Mert Birgöz ve “İlin Çırağı” Fatih Çalıkoğlu’na sertifikaları, plaketleri ve hediyeleri verildi.