HABERLERBaşkan Yılmaz Akdeniz’in Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Başkan Yılmaz Akdeniz’in Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

29-10-2020 116-A+

Büyük Türk milletinin yaşamında seçkin ve anlamlı bir yeri olan ve Büyük Önderimiz Atatürk’ün önderliğinde, milletimizden alınan güçle kurulan, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. yıldönümüne, bütün yurtta olduğu gibi, cennet yurt köşemiz Bartın'da da, sevinç ve coşku içerisinde ulaşmış bulunuyoruz.

    Gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 97. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve Atatürk’ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin tüm kurumlarını, birlik ve beraberlik içinde korumanın azmi ve kararlılığı içinde görevimizin başında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim.
     Çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizi, Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşıyabilmek ve bu çizgiden kopmadan, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun, O’nun ilke ve inkılâplarının ışığında çok çalışmaktan, birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçtiğini hiçbir zaman hatırımızdan çıkarmamalıyız.
     Ülkemiz insanlarının çağdaş dünya ile bütünleşmesinin ve uygarlığın tüm nimetlerinden en üst düzeyde yararlanmasının da, yine Cumhuriyet şemsiyesi altında kenetlenerek çok çalışmaktan geçeceği asla unutulmamalıdır.
   Bu duygularla, Cumhuriyet coşkusu içinde, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97. yılını şahsım,  yönetim kurulumuz ve odamız üyeleri adına kutluyor, tüm Batın’lı vatandaşlarımızla birlikte cumhuriyet coşkusunu yüreğinde yaşayan herkese, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.                                                                                                                                         Yılmaz AKDENİZ
Bartın Madeni Eşya Sanatkârları Odası
Başkanı