HABERLEROdamız ve Türk Telekom Bartın İl Müdürlüğü ile işbirliği içinde güncel usul ve esasların paylaşıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Odamız ve Türk Telekom Bartın İl Müdürlüğü ile işbirliği içinde güncel usul ve esasların paylaşıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

18-03-2021 162-A+
Odamız ve Türk Telekom Bartın İl Müdürlüğü ile işbirliği içinde güncel usul ve esasların paylaşıldığı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Bina İçi Elektronik Haberleşme Tesisatı Teknik Şartnamesinin Güncellenmesi ile ilgili olarak Odamız ve Türk Telekom Bartın İl Müdürlüğü ile işbirliği içinde Bartın Merkez İlçe ve kırsal sınırlarımızı ilgilendiren güncel usul ve esasların paylaşılacağı bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
10.05.2018 tarihli Bina İçi Elektronik Haberleşme Tesisatı Teknik Şartnamesinin Güncellenmesi ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 21/02/2018 tarihli ve 30339 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"in 1 inci maddesinde yer alan;
"4/11/1984 tarihli ve 18565 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliğinin 69’uncu maddesinin ikinci fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.Bina içi elektronik haberleşme tesislerinin, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından hazırlanan ve yayımlanan güncel Bina içi Elektronik Haberleşme Tesisatı Teknik Şartnamesine uygun olması zorunludur." hükmü gereği hazırlanan "Bina İçi Elektronik Haberleşme Tesisatı Teknik Şartnamesi"nin, Mevzuatta yer verildiği şekilde güncellenen halinin onaylanması mevzu bahistir.
Bu kapsamda; Eve kadar fiber (FTTH) teknolojileri OBK Fiber Kablo, SC Priz, 3U-12U-24U Kabinet , Daire içi Cat-6 Sonlandırma, Fiber Optik Pach Panel, 40X25X13 Daire Terminal Kutusu (Muadili 36’lık Sigorta Kutusu) gibi malzemelerin standart kullanımı, çalışma prensibi, projenin okunması, proje revizesi ve iskan kontrolünde dikkat edilecek önemli olan noktaların güncel usul ve esaslar ile ilgili ve Fiber Ek Füzyon cihazı alan odamıza kayıtlı elektrikçilere eğitim/yeterlilik verileceğini, Odamızca oluşturulacak sosyal medya grubu üzerinden üyelerimizin 15.06.2021 tarihine kadar her türlü sorun ve sorusu ile anlık çevrimiçi uzaktan ilgilenileceklerini ayrıca toplantının gündemi olan Fiber Füzyon Ek ve Sonlandırma konusu hakkında bilgilendirme yapan Türk Telekom Bartın İl Müdürümüz Sn. Serkan KURT ve İskan ve Ankastre Sorumlusu Planlama Yöneticisi Sn. Nihat Akyel’e şahsım ve odamız adına çok teşekkür ederim" dedi.